31.07.20

Рожевий дельфін...

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ


Цікаво знати!
Задавали ви собі зипитання про існування рожевих дельфінів або це тільки мультяшні персонажі, і взагалі чи можливо коли-небудь побачити подібне? Так, так і ще раз – так!
У Луїзіані живе симпатяжка Пінкі – абсолютно вся рожевого кольору. Зазвичай рожеве забарвлення у дельфінів є тільки на животі, а тут таке диво! Через що таке можливо?
Швидше за все це через генетичне порушення – не відбувається звичайна пігментація шкірного покриву сірого забарвлення. Такий фактор вказує на те, що тварина альбінос, але при такому захворюванні Пінкі дуже розумний і цілком нормальний дельфін, а ще – неймовірно красивий.
Довгий час питання про статеву приналежність Пінкі залишалося відкритим. Багато хто намагався з’ясувати якої все-таки статі це «рожеве диво»: дівчинка (через забарвлення) або все ж хлопчик? І, нарешті, в 2016 році дельфін підпустив до себе фотокамеру під час шлюбного парування.
Капітан Чартерного Судна Ерік Рю, зробив фотографії цього дельфіна під час плавання в озері Чарльз в Луїзіані. Перше знайомство моряка з цією нестандартною особиною відбулося в 2007 році.
нарешті дізнався стать дельфіна.

«Я зробив сотню кадрів її спарювання, і довів усім, що Пінкі – це самка! До речі, я перший побачив це, і з великою впевненістю можу сказати, що я перший її сфотографував! »


Тепер коли зрозуміло, що Пінкі самка, назріває наступне важливе питання: вона вагітна? Хто зна, можливо через деякий час в Ліузіані з’явиться ще одне рожеве дельфінятко …

Коричнева панда...

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ

Єдина коричнева панда в світі на ім’я Квізай живе в заповіднику Foping Panda Valley в Китаї.

Гіднеллум Пека

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ



«Гіднеллум Пека» – не їстівний, але і не отруйний гриб, який завдяки своєму вигляду називають також «Кровоточивий зуб».

Турако Лівінгстона

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ




Турако Лівінгстона – птиці, які живуть в Африці. Ці чарівні створіння дуже люблять ласувати фруктами.

30.07.20

26.07.20

Цікаво знати про фламінго...

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ



Ви знаєте чому забарвлення фламінго таке яскраве і насичене, починаючи від ніжно-бузкового, закінчуючи яскраво-рожевим? Виявляється, таке “напилення” на пташці утворюється завдяки каротину, який потрапляє до них в організм при поглинанні водоростей, рачків та інших мешканців водного світу.

 Мало того, що фламінго їдять пісок і бруд з води, вони ще й не дихають при трапезі....
У сімейному укладі життя фламінго панує рівноправність. Тут і тато, і мама беруть участь у процесі виношування, а потім і вихованні малюків. Як би це не звучало дивно, однак фламінго-самці висиджує відкладені самкою яйця нарівні зі своєю подругою....

Вітаміни

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ


Чи відомо Вам про маленького пуду?

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ






Чи відомо Вам про маленького пуду?

Дитинча пуду, найменшого виду оленів у світі, народилось у зоопарку Квінс, що у Нью-Йорку. Ці дорослі тварини важать не більше 10 кілограмів і мають зріст близько 36 сантиметрів. 
А от малюк пуду взагалі за габаритами нагадує невеличкого домашнього кота.

Цікаво,що...

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ

Будова листка

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ



Листки у більшості рослин зелені, найчастіше – пластинчасті, звичайно мають двобічну симетрію. Розміри від кількох мм (ряска) до 10-15 м (у пальм).

24.07.20

Морський нетопир

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ


А ось і наш наступний герой – морський нетопир, який за своїм зовнішнім виглядом на рибу навіть не схожий.

Але, тим не менш, він таки є рибою, хоч і плавати не вміє. По морському дну нетопир пересувається, відштовхуючись своїми плавниками, так схожими на ноги. Мешкає нетопир в теплих глибоководних водах світового океану. Найбільші представники виду досягають 50 см в довжину. Нетопирі є хижаками і харчуються різною дрібною рибкою, але так як плавати вони не вміють, то приманюють свою здобич спеціальною цибулиною, що росте прямо з голови. Цибулина ця має специфічний запах, який приваблює рибу, а також черв’яків і ракоподібних (вони теж йдуть в їжу нашому герою), сам же нетопир терпляче сидить у засідці і як тільки потенційна здобич опиниться поруч різко хапає її.

Риба-крапля

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ

А ось вже нашому наступному герою важко дорікнути в «звичайності», знайомтеся – риба крапля, що має, на наш погляд, самий дивний і чудернацький зовнішній вигляд.

Немов прибулець з космосу, чи не так? Живе риба крапля на глибоководному океанському дні недалеко від Австралії і Тасманії. Розмір дорослого представника виду – не більше 30 см. Спереду у неї знаходиться відросток, що нагадує наш ніс, а з боків відповідно є два ока. Риба крапля не має розвиненої мускулатури і по способу життя чимось нагадує лінивців – повільно плаває з відкритим ротом в очікуванні того, що здобич, а це, зазвичай, дрібні безхребетні, сама опиниться поруч. Після цього риба крапля заковтує здобич. Сама ж вона неїстівна і до того ж знаходиться на межі зникнення.

Чи відомо Вам про Елізію зеленовуху....

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ




Чи відомо Вам про Елізію зеленовуху....

Це перша відома вченим тварина, здатна, подібно рослинам, здійснювати процес фотосинтезу. Своїх хлоропластів у неї немає, тому для здійснення фотосинтезу вона використовує хлоропласти морської водорості Vaucheria litorea, яку вживає в їжу. Геном слимака кодує деякі білки, необхідні хлоропластам для фотосинтезу.

20.07.20

Чому в кішок очі світяться

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ



Чому в кішок очі світяться
У деяких тварин, у тому числі й у кішок, очі здатні вловлювати й максимально використовувати навіть найслабше світлове випромінювання. Це відбувається завдяки особливості будови очей. Їх внутрішня поверхня має блискучий шар, так зване дзеркало, яке відбиває світло, що падає.
Очі нічних хижих тварин не виробляють світло, а лише відбивають слабкі промені зірок, Місяця, віддалених джерел світла, які потрапляють усередину очей і зосереджуються на їх задній поверхні.

У світлі автомобільних фар очі кішок на вулиці чи очі хижих тварин, які вийшли на узлісся, блищать, немов алмази. Це відбувається завдяки саме тим люстеркам, які вловлюють будь-яке, навіть найслабше, світло. Потім тварини фокусують погляд на високочутливих фоторецепторах, підсилюючи дію світлового імпульсу. Їхні очні дзеркальця не просто відбивають, а відбивають чітко назад. Тому, пройшовши лінзову систему ока, світло не розсіюється навсібіч, як це було б із дзеркалом, а повертається вузьким променем до джерела світла.

19.07.20

Титулки з хімії та біології

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ













Цікаво знати про метеликів!

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ




Під час розвитку метелика можливі генетичні зміни, що призводять до появи гінандроморфних метеликів – напівсамців-напівсамиць, у яких одна сторона тіла повністю чоловіча, а інша - жіноча (так звані білатеральні гінандроморфи). Іноді аномальними стають лише невеликі ділянки тіла метелика, тоді говорять про мозаїчний гінадроморфізм

17.07.20

Цікаві факти про морських свинок

ДО НАЙКРАЩОГО УРОКУ ВЧИТЕЛЬ ГОТУЄТЬСЯ ВСЕ ЖИТТЯ





Цікаві факти про морських свинок

-Морські свинки не живуть у морі і не мають нічого спільного зі свинями. Можливо, тварини були названі «свинками» через похрюкування, товсте тільце без талії і постійне поїдання їжі. «Морська» — можливо, пішла від слова «заморська», тобто екзотична, привезена здалеку.
-Давні предки морських свинок були розміром з бика і важили до 700 кілограмів.
-Цих гризунів приручили інки, для яких вони служили джерелом цінного м'яса. Сталося це в 5 тисячолітті до нашої ери.
-М'ясні делікатеси з морських свинок досі подають у багатьох закладах Перу та Еквадору.
-Довжина тіла морських свинок досягає 35 сантиметрів, а вага дорослих самців – 1,5 кілограма.
-Морські свинки змушені постійно їсти, і маленькими порціями через особливу будову травної системи. Основний корм цих тварин – сіно.
-Ці гризуни повинні їсти свій кал, щоб бути здоровими – вони здатні засвоювати вітаміни груп К і В, які утворюються тільки під час другого проходження через травну систему.
-Морські свинки – добрі та товариські домашні тварини. Вони запам'ятовують своє ім'я, люблять сидіти на руках і муркочуть, коли їх гладять.
-Вагітні свинки, а зрідка і самці, видають цвірінькання, схоже на спів птахів.
-Морські свинки зазвичай живуть близько 5 років, але при гарному догляді їх життя можна подовжити ще на кілька років.
-Морські свинки стають дорослими і здатними до розмноження вже через місяць після народження.
-Морським свинкам не можна давати пеніцилін, тому що для них це смертельна отрута.
-Зуби морських свинок ростуть все життя, тому їм дуже важливо сточувати їх об їжу.
-Коли морські свинки щасливі, вони потягуються або підстрибують на місці.
-Найстаріша морська свинка дожила до 15 років – це досягнення зафіксовано в Книзі рекордів Гіннеса.
-ДНК морських свинок складається з 64 хромосом (у людини їх на 18 менше).
-Вагітна морська свинка може передумати ставати матір'ю – тоді дитинчата розсмоктуються всередині її тіла або консервуються на кілька років. 
-Морські свинки сплять по 10 хвилин кілька разів на добу, решту часу гуляють.
-Ці гризуни, попри свою назву, не люблять воду.
-Морські свинки можуть серйозно постраждати навіть через падіння з маленької висоти.
-Морські свинки, на відміну від інших гризунів, наприклад, мишей, можуть розрізняти кольори.
-Довжина вовни перуанських морських свинок може становити до 50 сантиметрів.

-Морські свинки з'явилися в Європі після того, як Христофор Колумб відкрив Америку.