30.10.21

Цікаві факти про шкіру

10 цікавих фактів про шкіру
Шкіра - найбільший орган тіла. Її площа у дорослої людини - 1.5-2 квадратних метра, а вага перевищує вагу будь-якого іншого внутрішнього органу і становить близько 15 відсотків від загальної маси.
Веснянки найчастіше з'являються в підлітковому віці і майже зникають до 30 років. Вони темніють не випадково. Наявність веснянок означає, що в організмі людини занижений рівень меланіну - фотозахисні пігменту. Тобто веснянкувата шкіра найбільш вразлива для шкідливого ультрафіолету. А тому людям з ластовинням суворо рекомендується мазати захисним кремом і уникати занадто відкритого одягу.
Судинна система шкіри вміщає третину всієї крові, що циркулює в організмі - 1.6 літра. Від стану капілярів (розширені вони або звужені) і їх розташування залежить також відтінок шкіри.
Прищі на лобі свідчать про проблеми з травленням і шлунково-кишковим трактом, а вугри на підборідді вказують гормональні збої. Так шкіра сигналізує про хворобу. Тому, якщо підлітковий вік вже позаду, а на обличчі все ще присутній висип, відправляйтеся не в магазин за диво-кремом, а до лікаря.
У шкіри безліч функцій: захист, дихання, виведення рідини, теплообмін (до речі, температура 36.6 може вважатися нормальною зовні, а всередині тіла вона досягає 37-38 градусів - оптимум для роботи органів), дотик, поглинання, очищення, регенерація.
Клітини шкіри з віком оновлюються все повільніше: у новонароджених кожні 72 години, а у людей від 16 до 35 років же тільки раз в 28-30 днів. Саме від цього, до речі, залежить, як швидко подіє косметичний засіб.
На шкірі дорослої людини в середньому перебуває від 30 до 100 родимок, але іноді їх число може перевищувати і 400. Британські вчені побачили в цьому зв'язок зі швидкістю, з якою старіє організм. За результатами дослідження, число родимок пропорційно довжині тіломерів - кінцевих фрагментів хромосом, що скорочуються при кожному діленні клітини. Є гіпотеза, що люди з безліччю родимок страждають віковими захворюваннями не так часто.
Найтовстіша шкіра - на ступнях ніг: 0.5 см. А найтонша - від 0.5 мм і тонше - на повіках і барабанних перетинках. Нігті і волосся теж відносяться до шкіри - вони вважаються її придатками.
Гладкість шкіри залежить від стану колагену. У молодому організмі його клітини скручені, від цього поверхню шкіри більш натягнута і гладка. З віком від нестачі харчування і поганої води колагенові клітини наповнюються важкими металами і розпрямляються, а тонус шкіри знижується. Найефективніший спосіб поліпшити його - почати пити некип'ячену, а бутильовану воду і переглянути свій раціон. Правда, моментального результату не чекайте. Ефект будь-якого впливу на організм на шкірі проявляється найпізніше. Зміни способу життя і раціону позначаться на ній тільки через місяць - два.

Немає коментарів:

Дописати коментар