03.02.18

Будова квiтки

Кві́тка — видозмінений укорочений, нерозгалужений пагін з обмеженою здатністю до росту, метаморфізованими листками, призначений для запилення, статевого процесу і утворення насіння таплодів, що формується у квіткових рослин.

Квітка — складна система органів, що забезпечує насіннєве розмноженняпокритонасінних (квіткових) рослин. У двостатевій квітці проходять мікро- імегаспорогенезмікро- і мегагаметогенез,запиленнязапліднення, розвиток зародка, утворення плоду з насінням. Поява квітки в процесі еволюції — ароморфоз, який забезпечив широке розселення покритонасінних на Землі.

Квіткою закінчується головне або бічністебла. Безлиста частина стебла під квіткою називається квітконіжкою. У сидячих квіток квітконіжка вкорочена або відсутня. Квітконіжка переходить у вкорочену вісь квітки, її стеблову частину — квітколоже. Форма квітколожа може бути різною, на ньому розташовані усі інші частини квітки: чашолистки, що утворюють чашечку, пелюстки, які формують віночок, тичинки і маточка. В повній квітці є всі частини. Нижні її долі утворюють оцвітину, що часто складається з чашечки та віночка, вище розташовані тичинки та маточка зприймочкою.

Пагін, на якому розташована квітка або суцвіття, часто називають квітконосом.Листок, з пазухи якого виходить квітка, називають криючим по відношенню до даної квітки. У рослин на квітконіжці є невеликі листочки — приквітки. Іноді приквітками називають криючі листки, а листочки на квітконіжках —приквітничками (наприклад, у фіалки).

Немає коментарів:

Дописати коментар