Риби це холоднокровні хребетні тварини, отже, температура їх тіла залежить від температури води що їх оточує.
Мулистий стрибун, це риба яка проводить більшу частину часу поза водою, і може «прогулюватися» по суші на власних плавниках. ...
Найдивніше на планеті переміщається морський коник.
Риби використовують звуки низьких тонів, щоби передавати повідомлення один одному. Вони стогнуть, гарчать, хриплять, бубонять, шиплять, свистять, скриплять і верещать. Вони тріщать кістками і скриплять зубами. Проте, у риб немає голосових зв’язок. Для виробництва звуку вони використовують інші частини тіла, як-от вібруючі м’язи, що розташовані навпроти плавального міхура.
● Електричні вугри і скати здатні вбити коня своїми розрядами струму.
● Більшість риб для відтворення потомства відкладають ікру, але є кілька різновидів риб, які народжують уже готових мальків. Це, наприклад, велика біла акула.
● Єдиний різновид риб, у яких є повіки — акули.
● У більшості морських риб м’ясо несолоне. Однак, є акули, у яких м’ясо таке ж солоне, як і вода, у якій вони живуть.
● Більшість риб розрізняє кольори, і використовує їх для камуфляжу або захисту власної території. Деякі риби можуть бачити поляризовані й ультрафіолетові промені.
● У кораблях, кіль прикріплений у нижній частині й оберігає його від перекидання. У риб також є свій кіль зверху. Якщо здвоєні плавники припинять роботу з підтримання балансу, рибина перевернеться догори животом, оскільки більш важка сторона опиниться знизу. Саме це і відбувається з мертвою рибою.
● Риба може й потонути. Як і людині, рибі для підтримки життя необхідний кисень. Якщо у воді буде розчинено мало кисню, то риба просто задихнеться.
● Більшість різновидів риб не мають «заднього ходу». Плавати хвостом уперед можуть тільки деякі представники загону вугрів.
● Найбільша риба у світі це гігантська китова акула, яка може виростати до 16–20 метрів. Її вага може досягати 34 тонн, харчується вона планктоном.
● Більшість брендів губної помади містять речовини що входять до складу риб’ячої луски. Вони надають помаді неповторний блиск.
● Найповільніші риби це морські коники, які рухаються так повільно, що, дивлячись на них із боку, можна сказати, що вони перебувають у стані спокою. Найповільнішим із них вважається карликовий морський коник, який за одну годину долає відстань в 1,5 метра.
● У деяких риб немає луски. Наприклад, акула має грубу, як наждачний папір, шкіру.
● У Японії риба фугу це винятковий, але смертельно небезпечний делікатес. Вона містить тетродотоксин, який є смертельною отрутою. Проте, фугу така смачна, що японські гурмани, ризикуючи своїм життям, готують її. Щоби подати таку страву, японський кухар повинен мати сертифікат зі спеціальної школи, де вчать мистецтву приготування цієї отруйної риби.
● Деякі риби, наприклад біла акула, можуть підвищувати температуру власного тіла, щоби полювати в холодній воді.
● Самець імператорського ангела має до п’яти самок у своєму гаремі. Якщо «глава сім’ї» гине, то одна із самок перетворюється на самця й займає місце свого попередника.
● Електричні вугри можуть вивільнити з організму розряд силою до 550 вольт. Цього їм цілком вистачає для того, щоби паралізувати здобич або захистити себе від риб-хижаків.
Немає коментарів:
Дописати коментар