09.07.15

Бережемо воду


Вода – це джерело життя, яке поступо­во стає одним з найбільш дефіцитних ре­сурсів. Глобальною екологічною проблемою сучасності є виснаження та забруднення водних ресурсів. Вода після її використан­ня скидається у водойми, більшою мірою без належного очищення. Тільки в Україні щороку до річок, ставків та озер скидаєть­ся понад 3 млрд. м3забруднених стоків. У 260 містах України якість питної води не відповідає екологічним нормам. Понад 1 тис. населених пунктів, особливо в півден­них та східних регіонах, через природні та технологічні причини не мають гарантова­них джерел водопостачання.
В середньому одна людина в день вико­ристовує в домашньому господарстві біля 150 л питної води. В дійсності для пиття та куховарення ми використовуємо тільки близько 3-4% цієї кількості. Більшість води витрачається у ванній кімнаті та туалеті. Тому саме тут можна досягнути суттєвої економії води.

Економні крани
Старі крани і душові лійки пропуска­ють понад 20 літрів води за хвилину. Натомість нові, економні, здатні створювати повітряно-водяну суміш, завдяки чому витрати води зменшуються до 3-4 л/хв., без від­мови на відповідний комфорт!
Змішувачі
Заміна змішувачів поворотного типу на «натискні» зменшить витрати під час на­лаштування оптимальної температури.
Аератори
Встановлення водозберігаючих насадок-аераторів на змішувачі забезпечить понад 50% економії води без втрати ефективності та комфорту.
Зі звичайним аератором Ваш змішувач споживає за одну хвилину 12-15 літрів. Переважно це тепла вода, яку підігрівають дорогими енергоносіями. Обладнавши перлатором змішувач, Ви отримаєте повноцінний, надзвичайно лагідний струмінь повітряно-водяної суміші, який витрачатиме замість 12-15 літрів за хвилину лише 3-4,5 літрів.
Візуально відрізнити економічний аератор можна за кольором пластикової вставки:
1. Звичайний аератор, витрата 12-15 л/хв – синій або сірий колір вставки;
2. Економічний аератор 8 л/хв – зелений;
3. Економічний аератор 4,5 - 6 л/хв – червоний;
4. Економічний аератор 2, 5 - 3 л/хв – салатовий;
5. Економічний аератор 1, 5 - 2,5 л/хв – жовтий, помаранчевий.
Водозаощаджуючі душові лійки та обмежувачі сили струменю води
Спеціальні водозаощаджуючі душові лійки та обмежувачі сили струменю можуть, без суттєвого впливу на комфорт, зменшити використання води більш ніж у двічі: з 20-25 л/хв до 8-10 л/хв.
Водоощадні зливні бачки
Придбайте туалетний бачок невеликого об'єму (6 л) та з можливістю економного зливу (з двома клавішами). Сьогодні іс­нують вакуумні туалети, які потребують всього 1 л води на один спуск.
Великі втрати часто непомітні
Кап ... Кап ... Кап ... Якщо з крана ка­пає вода (тільки 10 капель за хвилину), в місяць з нього намарно витікає біля 170 літрів води, а в рік – понад 2000 л.
Якщо з крана тече вода струменем тов­щиною як сірник, то втрати становлять понад 100 л на добу і цієї води було б ціл­ком достатньо, щоб прийняти душ трьом-чотирьом членам сім'ї.
З одного туалетного зливного бачка із зношеними прокладками може витікати до 20 л води кожної години. В сумі за день це 500 л, а в рік 178 000 л. Тому, необ­хідно чимшвидше відремонтувати проті­каючі крани та туалетні бачки!
Правильна міра
Як правило, достатньо відкрити кран лиш наполовину, а то й менше. Так само не обов'язково ставити змішувач в такий режим, щоб «обпектися», але знайти опти­мальний режим.
Закриваємо кран
Коли миємо руки, як правило, відкриваємо воду, і коли вже помили, закриваємо кран. При тому від 15-20 л води витікає намарно в той час, як ми на­милюємо руки. Для зменшення подібного марно­тратства необхідно частіше закручувати кран. При митті рук можна заощаджувати до 70% води.
Також під час чищення зубів, гоління часто протягом багатьох хвилин питна вода витікає в стоки. Як цьому зарадити? Дуже просто – закриваючи кран!
Душ замість ванни
Витрати води і теплової енергії на ванну приблизно в три-чотири рази перевищують витрати на душ. Тому приймати душ за­мість ванни – це девіз тих, хто економить та дбає про довкілля!
Душ – не місце для медитацій
Навіть не дуже суттєво скорочуючи час свого знаходження під душем, можна еко­номити ще до 30% витрат води.
Второпність
Якщо у вас зливний бачок на 10-12 л, можете поставити в нього пляшку з водою чи цеглину і в такий нехитрий спосіб до­сягнути щоденної економії води до 10 л на кожного члена сім'ї.
Тепла вода
Близько 2/3 нашого щоденного викорис­тання води – це тепла вода для душу, ван­ни, миття посуду та прибирання. До коштів за використану воду додаються кошти за газ чи електрострум для її нагрівання, тому, заощаджуючи теплу чи гарячу воду, ми економимо як мінімум вдвічі!
Інше
Для заощадження води:
  • Очищуйте посуд перед миттям від за­лишків їжі.
  • Уникайте полоскання посуду під протічною водою.
  • Використовуйте для приготування їжі замість каструль пароварки.
  • Облаштуйте збір дощової води для поливу присадибної ділянки.
Увага!
Беручи до уваги дані поради, кожна сім'я може заощаджувати десятки тисяч літрів води в рік. А якщо так зроблять со­тні, чи тисячі сімей?…

Немає коментарів:

Дописати коментар