Сторінки
04.09.22
28.08.22
21.08.22
07.08.22
16.07.22
ГЕПАРД
ГЕПАРД – НАЙШВИДША НАЗЕМНА ТВАРИНА (НЕ РАХУЮЧИ ПТАХІВ), МОЖЕ РОЗВИВАТИ ШВИДКІСТЬ ДО 112 КМ. ОДНАК ДОВГО ПІДТРИМУВАТИ ТАКУ ШВИДКІСТЬ ГЕПАРДИ НЕ МОЖУТЬ І В КІНЦЕВОМУ РЕЗУЛЬТАТІ ЇХ СЕРЕДНЯ ШВИДКІСТЬ БІГУ СТАНОВИТЬ 64 КМ/ГОД. ХОЧА, ЦЕ ВСЕ ОДНО НАПОЛОВИНУ БІЛЬШЕ НІЖ МАКСИМАЛЬНА ШВИДКІСТЬ БІГУ ЛЮДИНИ.
ЦІКАВО ЗНАТИ!
ЦІКАВО ЗНАТИ!!!
ЦІКАВО ЗНАТИ!
МАРАФОН ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
Цікаво знати!!!
09.06.22
Розмноження хламідомонади
Хламідомонади розмножуються безстатевим та статевим шляхом. При безстатевому розмноженні клітина втрачає джгутики, її ядро, хлоропласт і цитоплазма діляться на 4 (рідше 8) клітин — зооспор. У кожної дочірньої клітини виростає по 2 джгутики, оболонка материнської клітини руйнується і зооспори виходять у воду. У такий спосіб водорості розмножуються дуже швидко. Вже через добу дочірні клітини знов діляться.
Статевий процес — оогамний, ізогамний або гетерогамний. При ізогамному статевому процесі в материнській клітині утворюються гамети. Вони подібні до зооспор, однак кількість значно більша — 32 або 64 в одній клітині. Після дозрівання гамети виходять з материнської клітини і попарно з'єднуються, утворюючи зиготу. Вона вкривається захисною оболонкою і переходить у стан спокою. Через який час зигота виходить з оболонки і ділиться мейотично з утворенням 4 гаплоїдних зооспор. За несприятливих умов клітина втрачає джгутики та переходить до нерухомого способу існування, у деяких видів цей процес супроводжується ослизненням оболонки. Такий спосіб існування може тривати досить довго.