Сторінки
24.08.21
Їжаки
23.08.21
Макрофаги
Макрофаги — клітина-пожирач. Макрофаги захоплюють і поїдають бактерії, залишки зруйнованих клітин і чужорідні частинки організму
22.08.21
Цікаво знати!!!
На початку свого розвитку ембріон людини абсорбує поживні речовини з матки, однак їхня кількість здатна забезпечити ріст ембріона лише на дуже ранніх стадіях, коли його об'єм незначний. Через це ембріон потребує швидкого встановлення зв'язку із кровообігом матері, що й зумовлює ранній розвиток судинної системи ембріона, оскільки материнська система кровообігу залишається у межах стінки матки, а кровоносна система ембріона повинна врости у неї.
Серце ембріона людини починає формуватися з листка мезодерми протягом третього тижня розвитку і спочатку є двошаровим. Внутрішній шар називається ендокардом, оскільки він призначений для формування внутрішньої вистилки серця. Зовнішній шар називається епіміокардом, оскільки він дає початок м'язовому шарові стінки серця і його епікардіальній оболонці. Спочатку серце утворюється у вигляді майже прямої двошарової трубки, розташованої по середній лінії у передній частині целому, згодом пряма серцева трубка помітно згинається і, видовжуючись, уперше ділиться на відділи: венозний синус, передсердя, шлуночок й артеріальний стовбур. Розділення серця на чотири порожнини, характерні для дорослих, відбувається у ході розвитку пізніше.
Ритмічні скорочення сформованої серцевої трубки ембріона спостерігаються вже на 21—23 день
після зачаття (або через п'ять тижнів після останнього менструального періоду перед настанням вагітності). Частота серцевих скорочень чоловічого та жіночого ембріона (згодом плода) не відрізняється аж до народження.21.08.21
Про каракатиць...
21 серпня (третя субота серпня) – Міжнародний день безпритульних тварин
Цей день увійшов до міжнародного календаря згідно з пропозицією міжнародного Товариства Прав Тварин (ISAR) США. Проблема безпритульних тварин знайома кожному великому місту, де гостро стоїть питання будівництва притулків для бездомних тварин. Представники громадських організацій, а також небайдужі жителі країни в цей день можуть висловити своє відношення до того, як влада вирішує проблему зниження чисельності безпритульних тварин в місті. Давно доведено, що рівень духовності людини визначається не лише соціальним середовищем, але й характером спілкування зі світом природи. Жорстокість до тварин в дитинстві може перерости у жорстокість до людей.
Чому комарі п’ють кров?
Чому комарі п’ють кров?
Багато хто думає, що комарі харчуються кров’ю. Але це не так. І сам процес як він це робить не такий вже й простий. Він не просто смокче її через трубочку.
ЦІКАВО ЗНАТИ ПРО РИБУ_ПАПУГУ!!!
ВОНА МАЄ ОДНІ З НАЙМІЦНІШИХ І НАЙПОТУЖНІШИХ ЗУБІВ В ОКЕАНІ. ВОНА — ТВОРЕЦЬ БІЛОСНІЖНИХ ПЛЯЖІВ, НА ЯКИХ ЛЮДИ ТАК ЛЮБЛЯТЬ ВІДПОЧИВАТИ. ВОНА — ЗА ПАРУ ГОДИН ПЕРЕД СНОМ СПОРУДЖУЄ ВЛАСНУ ЖИТЛОВУ ПЛОЩУ. ХТО Ж ВОНА? РИБА-ПАПУГА!
20.08.21
Готуємося до ЗНО📣📣📣📣📣📣📣📣📣Процеси темнової фази фотосинтезу...
16.08.21
ДЛЯ ЧОГО НАМ ВІТАМІН В12?
13.08.21
Чому пінгвіни так дивно ходять?
Чому пінгвіни так дивно ходять?
Причиноютакої дивної ходи пінгвінів — їхня незвичайна анатомія. По-перше, у них незвично розвинена грудна мускулатура — до 30% маси тіла припадає саме на неї. Це сильно відрізняє пінгвінів від інших пертаних. При цьому кістки стегна у них маленькі, а колінний суглоб нерухомий. У сукупності це і дає ту славнозвісну ходу пінгвіна. Більше того, згідно з дослідженнями біомеханіків, такий спосіб заощаджує багато енергії, яка у великій кількості витрачається тваринами, наприклад, на теплопередачу в плавниках і ногах.
11.08.21
Цікаві факти про чхання
Цікаво знати!
Цікаві факти про чхання
10.08.21
Дивні метаморфози в світі комах
Саме слово метаморфо́з походить з грецької мови і перекладається як «зміна форми». Це явище є досить частим в світі комах. І зміни можуть бути просто вражаючими: личинки перетворюються в мух, гусениці – в метеликів, а личинки, що живуть у воді стають бабками, стихією яких є повітря. Такі перетворення можна порівняти з перетворенням підводного човна у гвинтокрил! Ви тільки уявіть собі які зміни мають відбутися в тілі комахи!
Для прикладу, візьмемо метелика. Поки гусениця знаходиться у формі лялечки, більша частина її початкової тканини й органів тіла руйнується і з’являється ціла група нових дорослих органів, таких, як крила, очі й антени. До того вона повзала по дереву і харчувалася листям, а тепер їй треба літати і харчуватися нектаром квітів.
Візьмемо інший приклад дивовижних перетворень. Приміром, коли бабки перебувають на личинковій стадії, їхньою здобиччю є маленькі рибки й пуголовки. Але коли бабки перетворюються у крилатих дорослих, то починають харчуватися комахами. Це можна було б прирівняти до того, якби людина свої перші 20 років життя жила у морі, а решту – літала, немов птах. Погодьтеся, такі метаморфози в світі комах просто вражають!
Багато науковців пояснюють існування життя з усім його розмаїттям еволюцією. Але чи могла б вона спричинити такі неймовірні перетворення? Як гусениця взагалі могла з’явитися на світ, причому запрограмована перетворитися на метелика? До речі, що з’явилось першим — гусениця чи метелик? Одне не може існувати без другого, оскільки лише метелик відкладає яйця.